Gospodarstwo rolne w otulinie Ojcowskiego Parku

lokalizacja: Wola Kalinowska, Jurajska

497 200 PLN

12 848 PLN / m2

Opis nieruchomości

Na sprzedaż gospodarstwo rolne z domem drewnianym i budynkiem gospodarczym, na które się składają cztery zadbane działki rolno-budowlane w Woli Kalinowskiej. Miejscowość, która znajduje się w przepięknym miejscu - otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego - zaledwie 4 kilometry od Rynku w Skale i 20 km od Krakowa. Spokojne miejsce w środku wsi, wszystkie media, dookoła lasy, ścieżki rowerowe oraz turystyczne. Bezpośrednio obok Ojcowskiego Parku ze wszystkimi jego atrakcjami. Oferta dla osób poszukujących gospodarstwa rolnego, miejsca na agroturystykę lub nieruchomości do wykorzystania jako dom letniskowy lub miejsca do wybudowania nowego domu i zamieszkania na stałe.

Lokalizacja:
Działka położona jest przy lokalnej drodze asfaltowej w Woli Kalinowskiej, gmina Sułoszowa, pomiędzy domami jednorodzinnymi. Nieruchomość składa się z kilku działek. Do Rynku w Skale mamy 4 kilometry, do Jerzmanowic i Przegini 8, a do Krakowa i Olkusza 20.
W ciągu 5 min dojeżdżamy do DK 94 oraz 20 min do S7.

Działki:
Działka nr 292/4 umiejscowiona przy ul. Jurajskiej przy drodze asfaltowej. Powierzchnia 1312 mkw, wymiary ok. 22*57 metrów. Zabudowana domem drewnianym z bali, budynkiem gospodarczym drewnianym. Działka jest bardzo zadbana, z kwiatami oraz drzewami owocowymi (jabłka, gruszki, czereśnie, śliwki, orzechy) dającymi przyjemny cień w lecie. Oprócz tego na działce są maliny, poziomki oraz winogrona.
Do domu jest przyłączony prąd oraz woda. Na działce jest gaz, a w drodze gminnej - kilka metrów od działki - kanalizacja.
Działka w Miejscowym Planie Zagospodarowanie Przestrzennego oznaczona jako MN1/ot (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i usługowa położona w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego).

Działka nr 293/3  znajdująca się bezpośrednio za działką 292/4. Powierzchnia 5182 mkw, wymiary ok. 19*255 metrów. Jest to działka w większości rolna, ale ok. 4,5 ara przylegające do działki 292/4 są w MPZP zaznaczone jako MN1/ot (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinną i usługową). Część rolna - RIVa.

Działka nr 291/3 - mały kawałek wcinający się w działkę 293/3. Powierzchnia 12 mkw. Jest to działka rolna, która uzupełniła w jednym miejscu nieregularny kształt działki 293/3.

Działka nr 295 znajdująca się bezpośrednio za działką 293/3. Powierzchnia 5840 mkw, wymiary ok. 18*300 metrów. Jest to działka rolna. Użytek - RIVa.


Dom:
Dom z ok. 1935 roku budowany z bali drewnianych obity deskami oraz panelami PCV, składa się z trzech pomieszczeń - pokoju, kuchni oraz przedpokoju. Powierzchnia całkowita to około 38 mkw. Okna drewniane starego typu, na podłodze linoleum, ogrzewanie piecem kaflowym oraz kuchenka w kuchni na drewno/ węgiel. Dom zadbany, na bieżąco remontowany, ale ze względu na wiek, układ oraz brak toalety i łazienki wymaga modernizacji lub przebudowy. Zakres prac zależny od potrzeb nabywcy. Można dobudować łazienkę i wykorzystywać jako domek letniskowy stosunkowo niedużym kosztem. Może też świetnie posłużyć jako tymczasowe miejsce i schronienie w trakcie budowy nowego domu.

Budynki:
- budynek gospodarczy drewniany - stodoła. Można
dostosować do różnych celów lub wyburzyć.
- drewutnia obok domu oraz pomieszczenie na narzędzia.

Komunikacja:
- do przystanku autobusowego mamy 1 km - autobus A13 (Olkusz - Sułoszowa - Skała - Kraków).
- do sklepu spożywczego - 400 m
- Biedronka - 5 km

Nasza opinia:
- bardzo fajne miejsce do stworzenia gospodarstwa rolnego lub agroturystyki.
- przeznaczenie działki w Miejscowym Planie daje spore możliwości również usługowe.
- dom jest dobrą podstawą i miejscem do rekreacji letniskowej
- wszystkie media
- tuż obok Ojcowskiego Parku Narodowego, blisko do Krakowa i Olkusza, lasów, ścieżek rowerowych i spacerowych.


Jura Matwiejuk
Agent Nieruchomości
tel. 696 999 757

Film o nieruchomości

Kontakt do opiekuna:

Matwiejuk Nieruchomości

Jura Matwiejuk
Nieprawidłowy adres E-mail
Mapa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.